Pneuservis

O přezutí pneumatik na Vašem vozidle se postaráme kdykoliv, zákazníkovi se věnujeme vždy, ať už přijede ve sjednaný termín či bez objednání. Osobní a jedinečný přístup k zákazníkům je naší prioritou a proto můžeme garantovat, že od nás vždy odjedete plně spokojeni. AutoMontec Motorsport –  je Váš partner nejen při výměně pneumatik.

 • Disponujeme špičkovými technologiemi
 • Naši odborníci mají nadstandardní zkušenosti
 • Vašemu vozu věnujeme maximální péči
 • Každý díl a každá součástka pochází od světových výrobců
 • Dokážeme sehnat i levnější varianty součástek od alternativních výrobců
 • Odborně Vám poradíme s výběrem pneumatik

Nepodceňujte defekty na pneumatikách a věnujte pozornost i sebemenšímu poškození. I drobné poškození totiž dokáže způsobit nemalé problémy. Představte si sami sebe, jaká by byla Vaše reakce při prasknutí pneumatiky ve vysoké rychlosti například na dálnici. Dokázali byste vůz udržet tak, abyste neohrozili ostatní vozidla? 

V případě viditelného poškození pneumatiky (puchýře, trhliny, proříznutí…), při známkách nepravidelného opotřebení nebo byla – li pneumatika podrobena těžkému nárazu (například při najetí na obrubník), musí být v co nejkratším čase podrobena prohlídce odborníka. V mnoha případech se stane, že na povrchu je pneumatika na první pohled v pořádku, a pouze odborný servis odhalí skryté poškození a doporučí, zda je na místě oprava či kompletní výměna pneumatiky.

Postup při opravě pneumatiky:

 • Očištění a důkladná kontrola
 • Odvrtání a zbroušení poškozeného místa
 • Nanesení vulkanizačního roztoku
 • Umístění opravného materiálu, tzv. hříbku
 • Montáž pneumatiky a kontrola vzduchotěsnosti

Nejen pneumatiky, ale i disky trpí…

Stát se to může i Vám – nevědomky najedete Vaším vozem na obrubník, projedete větší díru na vozovce a poté při jízdě cítíte, jakoby se vše chvělo, volant je roztřesený a předměty ve voze poskakují, i když jedete pro rovné a klidné silnici. Vaše první myšlenka? Návštěva pneuservisu a vyvážení kol. 

Zkušení pracovníci v Pneuservis Perfekt ale vědí, že je důležité zkontrolovat také disky a ráfky, zda jsou správně vycentrované. Čím lépe vycentrované disky, tím menší chvění ve volantu.

Vyvážení pneumatik

Pokud jsou pneumatiky nesprávně vyvážené, můžeme pociťovat i na rovné silnici nepříjemné vibrování ve volantu. Správné vyvážení minimalizuje vibrace a předchází nerovnoměrnému sjíždění pneumatik, zajišťuje přímou stopu vozu a přispívá ke klidné jízdě.

Celkově pak vyvážení pneumatik pomáhá k šetření stavu Vašeho vozidla. Někdy je také důvodem chvění ztráta již nainstalovaného protizávaží.

Vyvážení pneumatik je potřeba v případě:

 • Pocitu vibrace ve volantu
 • Nepravidelného opotřebovávání pneumatik
 • Výměny kol
 • Opravě pneumatiky

Obvykle kola vykazují dva druhy nevyváženosti:

 • Statická nevyváženost

Je způsobena nerovnoměrným rozložením hmotnosti po obvodu pneumatiky. Pneumatika se „neodvaluje“ rovnoměrně a kolo skáče nahoru a dolů.

 • Dynamická nevyváženost

Je způsobena nerovnoměrným rozložením hmotnosti v příčné rovině kola. Dynamické nevyvážení má za příčinu házení a kmitání kola.

Při vyvažování pneumatik upevníme kolo do vyvažovacího stroje, kdy postupným otáčením určujeme polohu těžších míst. Dle pokynů systému kompenzujeme nevyváženost kol upevněním protizávaží na okraj ráfku.

Díky profesionálním přístrojů a zkušenostem našich mechaniků budou pneumatiky u Vašeho vozu vyváženy během několika minut. Vibrace ve volantu rázem zmizí a Vašim pneumatikám dopřejeme delší životnost. Potřebujete vyvážit pneumatiky? Přijeďte k nám! 

Každý řidič ví, že pneumatiky je nutné přezouvat dvakrát ročně – před zimou na zimní pneu a následně na letní, když se teplota vzduchu přehoupne nad +7 stupňů Celsia. Rozhodně nedoporučujeme jezdit celý rok na jedněch pneumatikách, hrozí jejich ojetí a vysoké snížení jejich jízdních schopností. 

Používání zimních pneu v létě znamená značné opotřebení a naopak jízda v zimě na letních pneumatikách rovná se hazard se životem!

Přezujeme pneumatiky na Vašem voze rychlostí blesku, provedeme kontrolu správného vyvážení pomocí vyvažovacího stroje a v případě zjištění nevyváženosti doplníme ráfky o protizávaží. Samozřejmostí je nahuštění pneumatik na předepsaný tlak.

Proč zvolit k přezutí pneumatik pneuservis AutoMontec Motorsport:

 • Přezutí pneu během pár minut
 • Kontrola vyvážení pneumatik
 • Doplnění protizávaží v případě nevyvážení
 • Nahuštění pneumatik na předepsaný tlak

Zručnější řidiči si dokážou vyměnit pneumatiky sami. Ušetří tím sice pár stovek korun, ale riskují nerovnoměrné sjíždění pneumatik. Obraťte se na odborníky a nechte si přezout pneumatiky profesionálně.

Ceník přezouvání kol

Pneu na plechové disky
do 15″demontáž, montáž vč. závaží599 Kč / 4 ks
od 16″demontáž, montáž, vyvážení vč. závaží680 Kč / 4 ks
Pneu na Alu disky
do 17″demontáž, montáž, vyvážení vč. závaží790 Kč / 4 ks
od 18″demontáž, montáž, vyvážení vč. závaží880 Kč / 4 ks
Offroad/dodávka
 demontáž, montáž, vyvážení vč. závaží1090 Kč / 4 ks
Obutá kola
do 15″vyvážení vč. závaží, kontrola tlaku490 Kč / 4 ks
od 16″vyvážení vč. závaží, kontrola tlaku590 Kč / 4 ks
 Ostatní – doplňky
 Sezónní uskladnění pneu650 Kč / 4 ks
 Gumový ventilek25 Kč / 1 ks
 Chromový ventilek50 Kč / 1 ks
 Pytel na pneu25 Kč / 1 ks
 Likvidace starých pneu29 Kč / 1 ks
Oprava pneu
 Oprava pneu (knot)190 Kč + 50 Kč montáž
 Oprava pneu (hřib)270 Kč + 50 Kč montáž