Servis a plnění klimatizace

Klimatizací disponuje v dnešní době téměř každé auto. Není divu, klimatizace je totiž úžasná pomocnice v létě, kdy se teplota vzduchu venku pohybuje ve vysokých hodnotách. Nasává venkovní vzduch, který filtruje a upravuje teplotu a vlhkost na požadovanou hodnotu, který jej pomocí ventilátorů dopraví do interiéru vozu.

Pokud se o klimatizaci nebudeme řádně starat, stane se ideálním prostředím pro různé mikroby a nečistoty. Ty jak známo, jsou základem k nejrůznějším alergiím a onemocněním.

Proto doporučujeme měnit filtr klimatizace dvakrát do roka, ideálně na jaře a na podzim, nebo v případě, že po zapnutí klimatizace cítíte nepříjemný zápach. Klimatizaci spouštějte také v zimním období. Stačí pár minut „profučení“bez ohledu na počasí nebo roční období a chladící médium, které obsahuje i speciální olej, promaže kompresor a udrží v kondici těsnění. Navíc Vám klimatizace okamžitě odmlží skla.

Klimatizaci je potřeba opravit vždy také v případě, že se na tlakových trubkách a hadicích objevila prasklina, ze které chladicí médium uniká. Díky speciálním přístrojům jsme schopni opravit prasklinky bez výměny hadice nebo bez nutnosti svařování.

Náš tým se o Váš vůz a výměnu i vyčištění klimatizace postará od A do Z.

Specializované služby pro čištění klimatizace

  • Test klimatizačního okruhu
  • Diagnostika závady
  • Výměna/oprava poškozených dílů okruhu klimatizace – chladiče, kompresory, výparníky, hadice, filtry, termostaty, potrubí, čidla…
  • Antibakteriální dezinfekce klimatizace
  • Výměna pylového filtru
  • Doplnění speciálního oleje pro kompresor klimatizace
  • Aplikace UV detekční látky, která umožní odhalit případné netěsnosti

Typy klimatizací

Manuální klimatizaci poznáte jen podle tlačítka se zkratkou A/C (Air Condition) nebo se symbolem sněhové vločky. Jestliže je klimatizační soustava v pořádku, měl by do několika vteřin po stisknutí tohoto tlačítka z výdechů proudit výrazně chladný vzduch. Teplotu lze upravovat postupným přidáváním teploty – do chladného vzduchu se přimíchává ten teplý z topení.

Poloautomatická klimatizace funguje podobně, jen s tím rozdílem, že si požadovanou teplotu nastavíte otočným ovladačem s vyznačenými teplotami, nebo na displeji.

Automatická klimatizace pak zvolenou teplotu dokáže pomocí čidel rozmístěných po interiéru automaticky udržovat. Poznáte jí podle tlačítka AUTO, nebo že se po nastartování rozběhne naplno – to proto, aby se teplota v interiéru co nejrychleji shodovala s nastavenou teplotou. Dnes už nejsou žádnou výjimkou ani vícezónové klimatizace, kde si může každý z pasažérů nastavit vlastní teplotu (čtyř zónová klimatizace).